Menu
ZŠ Chotěšov

Soutěž BESIP (okresní kolo) – Blovice 9. 5. 2023

Soutěž BESIP (okresní kolo) – Blovice 9. 5. 2023

V úterý 9. května se 4 vybraní žáci ze 4. a 5. ročníku zúčastnili okresního kola dopravní soutěže cyklistů v Blovicích.

V úterý 9. května se 4 vybraní žáci ze 4. a 5. ročníku zúčastnili okresního kola dopravní soutěže cyklistů v Blovicích. Nejprve žáci absolvovali 2 teoretické disciplíny. Jednalo se o zdravovědu, kde každý žák dostal zadání úrazu, které jejich figurína utrpěla. Úkolem každého žáka bylo vybrat odpovídající pomůcky a zdravotnické potřeby nezbytné k ošetření a současně popsat, jak by postupovali. Druhou teoretickou disciplínou byla pravidla silničního provozu. Poté se žáci přesunuli do venkovních prostor na disciplíny praktické. První z nich byla jízda, kdy za účasti PČR a městské policie žáci 5 minut jezdili po dopravním hřišti. Jejich úkolem bylo zastavit na 4 různých stanovištích a současně dodržovat všechna pravidla silničního provozu. Nakonec žáci absolvovali jízdu zručnosti. Tuto disciplínu si částečně zkoušeli v rámci projektových dní na ZŠ Chotěšov, proto se s ní vypořádali nejlépe. Z celkem 9 zúčastněných škol se naši žáci umístili na krásném 5. místě, pouhý 1 bod za bramborovou medailí, kterou si odvezla ZŠ Chválenice. Všem zúčastněným žákům naší základní školy patří poděkování a pochvala za příkladnou reprezentaci. Nyní nezbývá než zapracovat na teoretických disciplínách, které našim žákům dělaly největší potíže a příští rok si dojet pro medaili.

Datum vložení: 15. 5. 2023 9:19
Datum poslední aktualizace: 15. 5. 2023 19:17
Autor: Správce Webu

Mobilní aplikace

Aktuální informace z naší školy
Přímo ve vašem telefonu
Více o aplikaci
Stáhněte si naši mobilní aplikaci na