Menu
ZŠ Chotěšov

Volba prezidenta

Volba prezidenta

V pátek 13. ledna si žáci 5. - 9. ročníku vyzkoušeli prezidentské volby.

Školní klub se na jedno dopoledne proměnil ve volební místnost, kde si všichni zájemci z 5. - 9. třídy mohli vyzkoušet, jak probíhá volba prezidenta. Členové volební komise pečlivě odškrtávali v seznamech voličů, dávali potřebné instrukce a dohlíželi na řádný průběh voleb. Nechyběl ani prostor pro úpravu hlasovacích lístků a zapečetěná volební urna, do níž voliči vhazovali hlasovací lístky se zakroužkovaným jménem vybraného kandidáta. Po uzavření volební místnosti pak komise spočítala všechny hlasy a zapsala výsledky. Volební účast překročila 70 % a kromě 2 hlasů byly všechny platné.

A jak by tedy první kolo voleb prezidenta na naší škole dopadlo?

Kandidáti Jaroslav Bašta, Tomáš Zima a Marek Hilšer nezískali ani jeden hlas, 4 hlasy obdržel Pavel Fischer a 5 hlasů Karel Diviš. Jméno Andreje Babiše bylo zaškrtnuto na 25 hlasovacích lístcích, což představuje 22,3 % hlasů.

Do druhého kola by naši žáci poslali Danuši Nerudovou s 37 hlasy (33 %) a Petra Pavla s 39 hlasy (34,8 %).

Mezi žáky vzbudily žákovské prezidentské volby velký zájem a také volební komise se jednomyslně shodla, že by bylo fajn vyzkoušet ještě i druhé kolo s kandidáty, kteří na základě těch skutečných voleb postoupí. 

Uvidíme, zda se to povede a jak se budou výsledky lišit. 

Datum vložení: 13. 1. 2023 18:18
Datum poslední aktualizace: 19. 1. 2023 17:32
Autor: Správce Webu

Mobilní aplikace

Aktuální informace z naší školy
Přímo ve vašem telefonu
Více o aplikaci
Stáhněte si naši mobilní aplikaci na