Menu
ZŠ Chotěšov

Příběhy našich sousedů - závěrečná prezentace v klášteře

Příběhy našich sousedů - závěrečná prezentace v klášteře

Po několika týdnech pilné práce na reportáži pro projekt Příběhy našich sousedů se pětice našich deváťáků představila na závěrečné prezentaci.

V kapitulní síni chotěšovského kláštera se odpoledne 31. května sešly žákovské týmy, které se do projektu zapojily. Kromě žáků naší školy to byli ještě žáci ZŠ Dobřany a ZŠ Stod.  Všem zúčastněným se podařilo vytvořit skvělé reportáže sestříhané ze vzpomínek pamětníků a přispět tak do sbírky Paměť národa, třetí největší databáze pamětníků na světě. Náš tým zpracoval vzpomínky paní Karolíny Remiášové, narozené těsně před druhou světovou válkou tady v Chotěšově. Kromě vzpomínek na klášter před odchodem jeptišek tvoří jádro reportáže ohlédnutí za rokem 1945 a příchodem americké armády do Chotěšova. Děkujeme žákům IX.A Jakubu Toušovi, Janu Toušovi, Michaele Souškové, Tereze Siebrové a Danielu Hudecovi a především paní Remiášové, která se s nimi o svoje vzpomínky ochotně podělila. Reportáž doplněnou o fotografie z archivů naleznete na odkazu.

https://www.pribehynasichsousedu.cz/?s=Karolína+Rem%2Ciášová

Datum vložení: 1. 6. 2022 20:24
Datum poslední aktualizace: 3. 6. 2022 14:24
Autor: Správce Webu

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

V červenci do košile rozdělej se a v prosinci po uši oděj se!

Pranostika na akt. den

Nebyl-li červen dostatečně děštivý, dodá vodu až červenec a přidá ještě mnohé bouře.

Svátek

Svátek má Jaroslava

Státní svátky a významné dny na dnešek:

  • Světový den architektury

Zítra má svátek Patricie

Státní svátky a významné dny na zítřek:

  • Světový den UFO

Mobilní aplikace

Aktuální informace od nás
Přímo ve vašem telefonu
Více o aplikaci
Stáhněte si naši mobilní aplikaci na