Menu
ZŠ Chotěšov

Exkurze do truhlárny

Exkurze do truhlárny

Žáci VIII.A se v rámci výuky pracovní výchovy podívali do truhlářské dílny pana Janky.

Aby žáci lépe poznali rozličná pracovní prostředí a náplň jednotlivých profesí, snažíme se s nimi během výuky pracovní výchovy navštěvovat různé firmy a pracoviště. Žáci VIII.A si nejprve ve školní dílně pod vedením pana školníka Jiřího Janky sami vyzkoušeli pracovat se dřevem a za pomoci ručního nářadí si každý vyrobil velkou dřevěnou hrací kostku. Další hodinu pracovní výchovy se pak vypravili do truhlářské dílny, aby mohli porovnat, jak pracuje profesionální řemeslník. Kromě toho, že si měli možnost prohlédnout vybavení dílny a výrobky, které se dají v malé truhlárně zhotovit, seznámili se také s nástrahami a úskalími soukromého podnikání. Na pana Janku měli nachystané i záludné otázky ohledně výhod a nevýhod jeho profese, ale žádná z nich ho nezaskočila a na všechny dokázal pohotově odpovědět. Moc mu děkujeme, že nám věnoval svůj čas a nechal nás nahlédnout pod pokličku truhlářského řemesla. V nejbližší době se naši žáci ještě podívají do místní firmy Stӧlfig a také do stodské cihelny.

Datum vložení: 25. 4. 2023 14:59
Datum poslední aktualizace: 27. 4. 2023 15:16
Autor: Správce Webu

Mobilní aplikace

Aktuální informace z naší školy
Přímo ve vašem telefonu
Více o aplikaci
Stáhněte si naši mobilní aplikaci na