Menu
ZŠ Chotěšov

Dopravní soutěž mladých cyklistů

Dopravní soutěž mladých cyklistů

V pátek 3. května proběhl projektový den BESIP, který byl určen pro žáky 4. a 5. ročníku. Na tento den navazovala dopravní soutěž mladých cyklistů, ve které nás reprezentovali 4 vybraní žáci.

Žáci během projektového dne vystřídali celkem 4 různá stanoviště. Jednalo se o zásady první pomoci, kde si žáci vyzkoušeli na figurantech z 9. ročníku ošetřit celkem 7 různých typů poranění, s nimiž se mohou na kole setkat. Další stanoviště se zaměřovalo na pravidla silničního provozu - zde bylo nutné vyplnit 2 sady testových otázek, které se týkaly základní výbavy na kolo, důležitých pojmů nebo například povinností cyklisty jakožto účastníka silničního provozu. Na stanovišti teorie jízdy žáci popisovali svoje chování během jízdy splňující všechna pravidla silničního provozu. K tomu jim posloužila mapa dopravního hřiště v Blovicích, o jejíž vytvoření se postaraly žákyně VIII.A. Nejvíce se však všichni těšili na jízdu zručnosti. Ta probíhala před školou a žáci si na ni mohli přivést vlastní kolo. Samozřejmostí byla také přilba, kterou si však, stejně jako jízdní kolo, mohli navzájem půjčit. Všichni prokázali určitou úroveň zručnosti a již 10. května se 2 děvčata a 2 chlapci zúčastnili okresního kola v Blovicích. Všichni, kteří reprezentovali ZŠ Chotěšov na Dopravní soutěži mladých cyklistů, předvedli na jednotlivých disciplínách výborné výkony. Oproti minulému roku nasbírali o více než 130 trestných bodů méně a například v jízdě zručnosti se umístili na 2. místě, za domácími Blovicemi. V celkovém pořadí se žáci naší školy umístili na krásném 5. místě a v příštím roce se pokusíme zabojovat o pomyslnou „bednu“.

Datum vložení: 14. 5. 2024 14:46
Datum poslední aktualizace: 14. 5. 2024 22:31
Autor: Správce Webu

Mobilní aplikace

Aktuální informace z naší školy
Přímo ve vašem telefonu
Více o aplikaci
Stáhněte si naši mobilní aplikaci na