Menu
ZŠ Chotěšov

Climate Rules

Climate Rules

Projektový den, který pro naše žáky zorganizovala SPŠ dopravní Plzeň v rámci projektu Vzdělávání v PK 4,0

V rámci celoškolního Dne Země se vybraní žáci 8. a 9. tříd rozdělení do týmů zastupujících fiktivní státy pokoušeli snížit uhlíkovou stopu a zachránit Zemi před globální katastrofou. Projektový den byl inspirován deskovou hrou Vláda klimatu a průvodci celým dopolednem byli lektoři z firmy Nvias. Každý člen týmu měl svoji roli ve vedení státu. Jednotliví ministři a prezidenti byli odlišeni různobarevnými kravatami. Nejprve bylo potřeba navrhnout vlajku, složit hymnu a nakreslit mapu. Pak už každý stát v 5 soutěžních kolech vyvíjel nebo nakupoval technologie a přijímal opatření k záchraně Země. Žáci se v průběhu hry dozvěděli nové informace o klimatických změnách a hrozbách, kterým naše Země musí čelit, vyzkoušeli si různé technologie, např. brýle pro virtuální realitu, model auta na vodíkový pohon nebo termokameru. Především se však učili vzájemně lépe komunikovat a spolupracovat. Děkujeme firmě Nvias i SPŠ dopravní Plzeň, že se tato akce mohla na naší škole uskutečnit. 

Datum vložení: 20. 4. 2023 20:59
Datum poslední aktualizace: 20. 4. 2023 21:33
Autor: Správce Webu

Mobilní aplikace

Aktuální informace z naší školy
Přímo ve vašem telefonu
Více o aplikaci
Stáhněte si naši mobilní aplikaci na